این روزها کلمه ی نرم افزار یا اپلیکیشن که به اختصار به آن اَپ هم میگویند را به وفور می شنویم؛ اما این “نرم افزار” دقیقا چیست؟

بیایید اجزاء سخت افزاری کامپیوتر را چیزی شبیه بدن انسان در نظر بگیریم و نرم افزار (درواقع به صورت جزئی تر، سیستم عامل) را مانند روحِ این بدن!

بدنی که فاقد روح است چه توانایی هایی دارد؟ مشخصا جسدی بیش نیست! و رسماً کاری هم ازش بر نمی آید.

نرم افزار (در وهله ی اول سیستم عامل) روح کامپیوتر است که در سخت افزارش دمیده می شود و آن را کارآمد میکند.

سیستم عامل ها که انواع مختلفی هم دارند را میتوان در راس بزرگترین نرم افزار ها قرار داد، شاید هم بتوانیم لقب “مادر” را به آنها بدهیم، چرا که اگر سیستم عاملی، سخت افزار شما را مدیریت نکند، نمیتوانید نرم افزاری روی آن نصب کنید؛ در نتیجه وجود و استفاده ی هر نوع نرم افزاری، در گرو وجود سیستم عامل است.

از صدقه سرِ تلفن های هوشمند(smart phones)، بیشتر ما با سیستم عامل های معروف و دم دستی تر، آشنا هستیم. اندروید، IOS و جاوا ( البته شاید جوان تر ها جاوا را در موبایل به خوبی به یاد نیاورند) از آشنا ترین نام ها هستند. درمورد کامپیوترها نیز، بیشتر ما ویندوز را میشناسیم و برخی هم کم و بیش با مکینتاش آشنا هستیم.

در اینجا ما نرم افزارهایی را ارائه میدهیم که شما میتوانید آنها را بر روی سیستم عامل مورد علاقه/ استفاده تان نصب کنید و با لذت به تماشای افزایش “کارآمدیِ” سخت افزارتان، کسب و کارتان و وقتتان بنشینید. سرویس های فلای اپ در یک شاخه خاص از خدمات کامپیوتری محدود نمی شود. شما می توانید در هر زمینه ی مرتبط به کامپیوتر روی کمک ما حساب کنید 🙂 .

۰

درآمد حاصل از خرید های اینترنتی در سال ۹۶ بیش از ۱۳۸ هزار میلیارد بوده است.

۰

بیش از ۸۵ درصد ایرانیان از اینترنت استفاده میکنند.

۰

به طور میانگین، هرکدام از ما ۴۲۰ دقیقه از روز خود را با مویابل کار میکنیم.

آخرین دیدگاه‌ها

Call Now Button