img img img img img img img img img

اپلیکیشن آشپزی ملاقه

پلتفرم آشپزی ملاقه، یکی از استارتاپ های بنیان گذاری شده توسط تیم نرم افزار و مارکتینگ فلای اپ است که از مهر ماه ۱۴۰۱ در قالب وبسایت، اپلیکیشن اندروید و آی او اس فعالیت خود را آغاز کرده است.

این پلتفرم، یک شبکه اجتماعی در حوزه آشپزی است که کاربران از طریق آن، می¬توانند دستورپخت های مختلف و تصاویر وعده های غذایی خود را با دیگران به اشتراک گذاشته، از دستور پخت های تهیه شده توسط تیم محتوای این پلتفرم استفاده، و با یکدیگر به مکالمه و تبادل نظر بپردازند. هدف این استارتاپ، ایجاد یک اجتماع بزرگ در حوزه آشپزی، تسهیل آموزش و انجام هنر آشپزی است.

logo
مراحل انجام پروژه پلتفرم آشپزی ملاقه :
صفحه خانه اپلیکیشن(Post):

در این قسمت، کاربر امکان دیدن پست های سایر کاربران را به همراه توضیحات، علاوه بر بازخورد های آنها (تعداد لایک و کامنت) و امکان اعمال بازخورد خود را دارد. در صورتی که این پست مربوط به یکی از دستورپخت های موجود در برنامه باشد، کاربر می¬تواند به صفحه آن دستور پخت منتقل شود.

صفحه دستور پخت(recipe):

دراین بخش دسته بندی های مختلف غذا نمایش داده می¬شود، این دسته بندی ها بر اساس ملیت، مدت زمان پخت، نوع و شرایط پخت غذا ایجاد شده اند. همچنین در قسمت جستجو، کاربران قادر به پیدا کردن دستور پخت مورد نظر خود می¬باشند.

ساختار دستور پخت های ملاقه:

دستور پخت ها در نگاه اول به شما اطلاعاتی از قبیل، زمان پخت، میزان مهارت لازم برای تهیه آن غذا و تعداد مواد اولیه مورد نیاز را می¬دهند. بعد از کلیک کردن بر روی دستور پخت مورد نظر، می¬توانید تمامی اطلاعات را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید. در این بخش امکاناتی از جمله لایک کردن دستور پخت و ذخیره کردن آن برای مشاهده آفلاین نیز وجود دارد.

صفحه پروفایل(profile):

در این صفحه کاربران قابلیت مدیریت پروفایل شخصی خود، مشاهده امتیازات کسب شده در برنامه و همینطور پست ها و دستور پخت هایی که ارسال کرده اند را دارا می¬باشند.

فیلتر و جستجو(Filter):

دراین بخش کاربران قادر به پیدا کردن دستور پخت ها، متناسب با مواد اولیه در دسترس، درجه سختی مد نظر و مدت زمان مشخص برای تهیه غذا می¬باشند.