img img img img img img img img img

پلتفرم آشپزی ملاقه

پلتفرم آشپزی ملاقه، یکی از استارتاپ‌های بنیان‌گذاری شده توسط تیم نرم افزار و مارکتینگ فلای اپ است؛ ملاقه از مهر ماه ۱۴۰۱ در قالب وبسایت و اپلیکیشن اندروید فعالیت خود را آغاز کرده است. این پلتفرم، یک شبکه اجتماعی در حوزه آشپزی است که کاربران از طریق آن، می‌‌‌‌‌‌توانند دستورپخت‌های مختلف و تصاویر وعده‌های غذایی خود را با دیگران به اشتراک گذاشته، از دستور پخت های تهیه شده توسط تیم محتوای این پلتفرم استفاده کرده و با یکدیگر به مکالمه و تبادل نظر بپردازند.

اهدف این استارتاپ، ایجاد یک اجتماع بزرگ تخصصی در حوزه آشپزی، تسهیل آموزش و انجام فرآیند آشپزی است.

logo
مراحل انجام پروژه پلتفرم آشپزی ملاقه :
صفحه خانه اپلیکیشن(Post):

در این قسمت، کاربر امکان دیدن پست های سایر کاربران را به همراه توضیحات، علاوه بر بازخورد های آنها (تعداد لایک و کامنت) و امکان اعمال بازخورد خود را دارد. در صورتی که این پست مربوط به یکی از دستورپخت های موجود در برنامه باشد، کاربر می تواند به صفحه آن دستور پخت منتقل شود.

صفحه دستور پخت(recipe):

دراین بخش دسته بندی های مختلف غذا نمایش داده می شود، این دسته بندی ها بر اساس ملیت، مدت زمان پخت، نوع و شرایط پخت غذا ایجاد شده اند. همچنین در قسمت جستجو، کاربران قادر به پیدا کردن دستور پخت مورد نظر خود می باشند.

ساختار دستور پخت های ملاقه:

دستور پخت ها در نگاه اول به شما اطلاعاتی از قبیل، زمان پخت، میزان مهارت لازم برای تهیه آن غذا و تعداد مواد اولیه مورد نیاز را می دهند. بعد از کلیک کردن بر روی دستور پخت مورد نظر، می توانید تمامی اطلاعات را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید. در این بخش امکاناتی از جمله لایک کردن دستور پخت و ذخیره کردن آن برای مشاهده آفلاین نیز وجود دارد.

صفحه پروفایل(profile):

در این صفحه کاربران قابلیت مدیریت پروفایل شخصی خود، مشاهده امتیازات کسب شده در برنامه و همینطور پست ها و دستور پخت هایی که ارسال کرده اند را دارا می باشند.

فیلتر و جستجو(Filter):

دراین بخش کاربران قادر به پیدا کردن دستور پخت ها، متناسب با مواد اولیه در دسترس، درجه سختی مد نظر و مدت زمان مشخص برای تهیه غذا می باشند.